Címlap -> Galéria

Közelgő események

2017/18. tanév

van hátra a nyári szünetig! :-)

6726 Szeged, Fő fasor 61.

2015. szept. 01-től

Galéria 2017-2018
2018.04.12-14. Teddy Maci Kórház PDF Nyomtatás E-mail
2018. április 23. hétfő, 12:23

Ellátogatott hozzánk a Teddy Maci kórház csapata

Szegedi orvostanhallgatók kalauzolásával ismerkedtek elsős és másodikos diákjaink az egészség és a gyógyítás világával. Három helyszínen gyógyíthatták a Teddy macikat a gyerekek. Ellátogathattak a műtőbe, egy gyerekorvosi rendelőbe és megröntgenezhették a plüssállatkákat is. Örömmel jelentjük, hogy a kisállatok meggyógyultak és nebulóink sem tartanak már annyira az orvosi beavatkozásoktól.

Teddy Maci Kórház által meghirdetett rajzversenyen diákjaink szép eredményeket értek el.

Lázár Zoé 2.b II.helyezést, Szabó Ábel 2.b a III. helyezést érte el.

2018.04.09-13 Digitális témahét PDF Nyomtatás E-mail
2018. április 20. péntek, 09:48

2018. április 9-től 13-ig Digitális Témahetet tartottunk iskolánkban. A tanulás során és majd a későbbiekben a diákoknak szükségszerű a digitális eszközök használata. Az informatikai affinitás, a digitális írástudás ma már alapkészségeknek számítanak.

A Témahét során az osztályok az órákon az Egész-ség témáját járták körül: szavakat, képeket gyűjtöttek, szövegeket írtak, feladatokat oldottak meg, majd mindezt digitális formába öntötték különböző programok, applikációk segítségével. A legkisebbek is megtanulták használni a szófelhő készítő programot, amellyel kulcsszavakat és formákat illesztettek össze, így látványos, digitális lenyomatot kaptak a munkájukról. A kahoot! és a Learning Apps segítségével online feladatokat, teszteket készítettek.

A legbátrabb évfolyam egész magazint készített.

Diákjaink egyéb alkotásai: egészség, egészség2Fagyöngy kvízAz egészség átalakításaEgészséges vs. Egészségtelen ételek napjainkbanEgészség4Egészség5Egészség6, KöztáblaAz én nagy vásznam.

2018.04. Éneklő Ifjúság Hangversenye PDF Nyomtatás E-mail
2018. április 18. szerda, 14:08

A szegedi kórusok "Éneklő Ifjúság Hangversenye"

2018. április 16., hétfő 15 óra

Helyszín: Piarista Gimnázium

Műsor:

Bárdos Lajos: Labdázó

Szőnyi Erzsébet: Madarak

Szőnyi Erzsébet: Postaváró

Kocsár Miklós - Kányádi Sándor: Hóvirág, hóvirág

Pertis Jenő: Sárga a liba begye

zongorán kísér: Bálint Réka

vezényel: Siposné Koselák Krisztina

2018.03.23. Víz Világnapja tankerületi vetélkedő PDF Nyomtatás E-mail
2018. március 28. szerda, 08:38

Víz Világnapja tankerületi vetélkedő

2018. március 23. (péntek)

A tanulmányi versenyeket szakmailag, pedagógiailag indokoltnak, a tehetséggondozás fontos eszközének, jelentős motivációs lehetőségnek, a tanulói teljesítmény fokozására hivatott eszköznek tartjuk.

A tehetség felismerése a lehetőségek széleskörű biztosításával képzelhető el.

Az iskola nevelő-oktató tevékenységét a kor kihívásainak megfeleltetve kell szerveznie, mivel a vizualizálisabbá vált világban az információáradat mellé nem mindig kapcsolódnak a gondolkodás fejlődéséhez, az információk feldolgozásához és rendszerezéséhez szükséges feltételek.

A Szegedi Gregor József Általános Iskola 18. alkalommal rendezte meg a Víz Világnapja vetélkedőt Szegeden, a Szegedi Vízmű ZRT. támogatásával.

A vetélkedőn a városból és a környező településekről 8 általános iskola 30 tanulója mérte össze tudását, 3 fős csoportokban, ahol az iskolák nevezésüknek megfelelően dönthettek a felső tagozatos gyerekből álló csapatok összetételéről.(5-8. évfolyam)

Meggyőződésünk, hogy a gyermekek környezettudatos magatartása tapasztalással, tematikus akciókkal, irányított kutatómunkával fejleszthető eredményesen.

Városi versenyünk tematikáját, versenyfeladatait a „víz” projektszintű feldolgozására építettük.

Általános célok:

Komplex, összetett és a tanulók érdeklődésének, tudásszintjének megfelelő téma sajátos feldolgozása, amely magában foglalja az életszerű, gyakorlatias, valóságra vonatkoztatott tanulást.

Konkrét célok:

Tantárgyi integráció megvalósítása. Egyéni és együttműködésen alapuló munkaformák alkalmazása. Partneri együttműködés kialakítása. Az önálló döntés, annak felelőssége, az önértékelés fejlesztésére való törekvés.

Várt eredmények:

A projekt (verseny) 5-8. osztályban megjelenő szaktárgyak anyagából építkező komplex egység, (biológia, földrajz, történelem, testnevelés, magyar nyelv és irodalom, kémia, matematika) így a tehetséggondozás tantárgyi koncentráción alapul, az ismeretek tematikus rendszerezését valósítja meg.

Feladatok:

1.  Kreatív, vízhez kapcsolódó csapatnév választása, ismertetése indoklással.
  2. Történelem: „Víz-történelem-tenger”. Tengerek felismerése történelmi események alapján és elhelyezése vaktérképen.
  3. Kémia: „Igaz vagy hamis”. A víz kémiai tulajdonságai.
  4. Földrajz: „Ország-folyó-város” Megfelelők földrajzi nevek társítása.
  5. Nyelvtan: A víz szó konkrét és átvitt jelentése.
  6. Irodalom: „Ki írta és mi a címe?”.”Vizes” versek felismerése.
  7. Biológia: „Faj-név kiegészítő”. Meghatározások alapján növények és állatok nevének kitalálása.
  8. Matemetika: „Melyiket a három közül? Helyes mértékegységek kiválasztása.
  9. Testnevelés: Sport-totó

A csapatok elért pontszámai:

A Víz Világnapja vetélkedő helyezettjei:

«ElsőElőző123456789KövetkezőUtolsó»

1. oldal / 9